Merhaba 👋
Comer hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Gönder

“ e-ticaret sitemdeki satışları nasıl arttırırım? ”diyenler İçin 10 İpucu

  • Comer
  • e-ticaret sitemdeki satışları nasıl arttırırım? ”diyenler İçin 10 İpucu
  • 09 Eylül 2021

“ E-TİCARET SİTEMDEKİ SATIŞLARI NASIL ARTTIRIRIM? ”

DİYENLER İÇİN 10 İPUCU

 

 

E-ticaret mağazanız için en güvenilir e-ticaret altyapısını buldunuz ve sizin işinize en uygun e-ticaret paketini seçtiniz. Gerekli kargo ve ödeme entegrasyonları da tamam; o halde e-ticaret kullanıcılarınıza ulaşmak için her şey hazır. Şimdi harekete geçme zamanı! E-ticaret mağazanızın etkileyici ve kullanıcı dostu olmasının yanı sıra, e-ticaret sitenizdeki satışları arttırmak ve sadık bir müşteri portföyü oluşturmak istiyorsanız, bazı  pazarlama ipuçlarına ihtiyacınız var.

 

1. Harekete geçmeye tetikleyen tuşlar kullanın:  "Şimdi Alışveriş Yap”, “Fırsatları kaçırma" veya "Tek Tıkla Satın Alın" gibi, kullanıcıları alışveriş yapmaya teşvik eden, aciliyet duygusu oluşturan tuşlar, e-ticaret sitenizdeki satışları arttırmanıza yardımcı olacaktır.

 

2.  Ürünlerin kullanımı esnasında çekilmiş resim veya videolar ekleyin: Ürünlerin kullanımı esnasında çekilen video ve fotoğraflar sayesinde, müşterileriniz ürünü zihinlerinde, yaşamlarındaki gibi görselleştirerek, satın almaya bir adım daha yaklaşacaktır.

 

3. Ürünlerinize müşteri yorumlarını ve değerlendirme puanlarını ekleyin: E-ticaret sitenizdeki ürünlerinize müşteri yorumlarını ve değerlendirme puanlarını eklemek, sitenizin güvenilirliğini arttırmanıza yardımcı olur.

 

4. Ödeme sürecini olabildiğince kolaylaştırın: Terk edilen alışveriş sepetlerinin en önemli sebeplerinden biri, e-ticaret sitelerindeki ödeme işlemlerinin zorluğudur. Zorunlu üyelik, gereksiz bilgileri doldurma zorunluluğu gibi unsurlar, potansiyel müşterilerinizi kaçırmanıza neden olabilir.

 

5. Müşteri hizmetlerine gereken önemi verin: Herhangi bir soru veya iade işlemleri için kolay erişilebilir olduğunuzdan emin olun. Her zaman ürünlerinizin arkasında durun, memnuniyeti garanti edin ve müşterilerinizi sizin e-ticaret sitenizden alışveriş yaptıkları için ödüllendirin.

 

6. E-ticaret sitenize “en çok satanlar”, “indirimli ürünler”, “en çok görüntülenenler” gibi bölümler ekleyerek, dikkat çekici ürünlerinizi ön plana çıkarın.

 

7. Kullanıcılar neden sizin e-ticaret sitenizi tercih etsin? Sizden alışveriş yapmanın ne gibi artıları var? Bu soruların cevaplarını bulmak ve yansıtmak sadakatli müşteriler elde etmenize yardımcı olacaktır.

 

8. İndirim kuponları oluşturun ve bu kuponları çeşitli kanallar aracılığıyla kullanıcılarınıza ulaştırın. İnsanların aciliyet duygusunu tetiklemek adına "bu kuponu kullanan ilk 50 kişi, %50 indirim kazanacak!” veya "48 saatlik indirim şimdi başlıyor! Kuponu kullan, fırsatı kaçırma!” gibi süre sınırlamaları kullanın.

 

9. Her ürün için birden fazla fotoğraf kullanın: Örneğin, e-ticaretten tişört satıyorsanız, beyaz bir fon önünde tişörtün bir fotoğrafını ve tişörtü giymiş bir modelin fotoğrafını yükleyebilirsiniz.

 

10. Bir e-posta listesi oluşturun ve müşterilerinizin e-ticaret sitenizi tekrar ziyaret etmeleri için; en yeni ürünler, en son fırsatlar ve mağazanız hakkındaki haberler konusunda bilgilendirin.