Merhaba 👋
Comer hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Gönder

Google PageSpeed Insights 2021 Ağustos Ayı Verilerine Göre
Hız Testleri

Comer İle E-Ticaret Siteniz Işık Hızında

E-Ticaret sitesi açılış hızı SEO çalışmalarında en önemli optimizasyondur. Siteniz yavaş açılıyorsa kullanıcılarınız sitenizi terkedebilir. Bu nedenle siteye girişte sayfanın hemen yüklenmesi e-ticaret sitenizin kalitesini yükseltir. Buradaki sayfa açılış hızı PageSpeed olarak adlandırılır.

PageSpeed oranı düşük olan siteler, Google tarafından taratılırken indexlenme oranı düşer. Bu sebeple Google'da görüntülenme olarak üst sıralarda olma şansınız azalır.

Kendi ürettiğimiz performans arttıran teknolojimiz sayesinde, Google PageSpeed raporlarında, önde gelen e-ticaret altyapılarına göre birinci sıradayız.

Google PageSpeed Nedir?

Google PageSpeed, bir web sitesinin performans optimizasyonlarına yardımcı olmak için tasarlanmış, Google Inc tarafından geliştirilmiş site hızını ölçümlemeye yarayan araçtır.

Neden Önemlidir?

E-ticaret kullanıcılarının %70'i mobil telefon ile alışveriş yapmaktadır, Google'ın ölçümlerine göre e-ticaret sitesindeki bir saniyelik site hızı iyileştirmesi, mobil dönüşümleri %27'ye kadar artırabilir.

Page Speed oranı düşük olan siteler, Google tarafından taratılırken indexlenme oranı düşer. Bu sebeple Google'da görüntülenme olarak üst sıralarda olma şansınız azalır.

Google'ın ölçümlerine göre e-ticaret sitesindeki bir saniyelik site hızı iyileştirmesi, mobil dönüşümleri %27'ye kadar artırabilir.